У Чехії хостинг-провайдер теплом від серверів обігріватиме будинки й басейн

Ми вже не уявляємо сучасного цивілізованого життя без інтернету й різних сайтів. Але не можна забувати про весь той негативний влив на екологію, який чинять виробництво і використання електронних пристроїв. Також треба пам’ятати, що вся інтернет-інфраструктура працює на електриці й опосередковано погіршує екологічну ситуацію.

У чому шкода?

Лише в країнах ЄС 1/10 викидів вуглекислого газу спричинена діяльністю IT-сектора. Кожен комп’ютер чи навіть смартфон потребують електроенергії. Найбільші ж споживачі електрики – датацентри. Причому специфіка їхньої діяльності така, що значну часту електричної енергії вони перетворюють на тепло – у різних типах станцій від 30% до 50% енергії витрачається на охолодження.

Для більшості власників та операторів датацентрів тепло – побічний продукт життєдіяльності, який просто скидають в атмосферу. Тож для сфери інформаційних технологій зараз турбота про довкілля – не на останньому місці. Серед іншого й тому, що «зелені» технології допомагають заощаджувати.

Що роблять лідери?

Найбільший чеський хостинг-провайдер WEDOS намагається діяти комплексно: скорочувати витрати електроенергії, використовувати електрику з відновлюваних джерел та розумно застосовувати побічні продукти, зокрема – тепло.

Так, новий датацентр, який зараз будують в місті Глубока-над-Влтавою (Hluboká nad Vltavou), застосовуватиме іншу систему охолодження, де замість повітря теплопровідником буде фармацевтична олія.

«Олійне охолодження дає змогу заощаджувати значну кількість електроенергії – від 50% до 70%», – каже засновник і виконавчий директор WEDOS Йозеф Ґрілл (Josef Grill).

Олія краще за повітря переносить тепло, краще його утримує і запобігає запиленню серверів, не спричиняє замикань, як вода.

Усі елементи серверів, що нагріваються, поміщають у спеціальні ванни, куди з одного боку надходить олія, вбирає тепло під час руху крізь елементи, а після ванни проходить спеціальний теплозабірник, де віддає тепло й повертається до ванни знову охолоджена.

Тепло від охолодження серверів фірма використає для опалення своєї будівлі, сусіднього житлового будинку, стоянки, тротуарів з підігрівом та громадського басейну.

Експерти кажуть, що застосування такої технології не лише екологічніше, а й економічно вигідніше, незважаючи на потребу інвестувати в нове обладнання.

За матеріалами rozhlas.cz

Хочете дізнатися більше про хостинг чи отримати консультацію щодо створення сайту? Напишіть нам:

    * Надсилаючи повідомлення, я даю згоду на отримання інформаційної розсилки від веб-студії "ВМБ" (не частіше 1 разу на місяць).

    Поділіться з другом:
    © ВМБ: створення сайтів, 2013–2021