Односторінкові сайти: види, застосування, приклади

Для чого використовують односторінкові сайти та які вони бувають – відповіді на ці запитання розглянемо в статті.

Перш за все визначимося з термінами.

Що таке односторінковий сайт

Односторінковий сайт (далі також ОС) – це вебресурс, який не передбачає переходу між різними сторінками на одному домені. Якщо адреса такої сторінки onepage.com, то більше не існує ніяких onepage.com/article або onepage.com/blog. Одна сторінка. Крапка.

Тому не можна ототожнювати односторінковий сайт та лендінг (лендінг-пейдж, landing page — що це таке, ми детально розглядаємо тут). Односторінкові сайти найчастіше бувають лендінгами, тобто цільовими сторінками, але не завжди. І так само далеко не завжди лендінги — односторінкові сайти, бо цільовою може бути будь-яка сторінка будь-якого сайту. Про це – трохи пізніше.

Для чого використовують односторінкові сайти

Сфера використання односторінкових сайтів обмежується лише фантазією замовників та розробників.

Для продажу

Односторінковий сайт може чудово виконувати роль цільової сторінки для продажу товару або послуги. Для цього на ОС розміщують детальну інформацію про продукт, а також форму замовлення.

Для просування продукту

ОС може бути майданчиком, на який відвідувачів приводять для ознайомлення з продуктом, «для розігріву», поки що не пропонуючи щось купувати. Це теж важливий етап здійснення маркетингової стратегії.

Для перевірки гіпотез

Якщо компанія планує вивести на ринок продукт, їй треба дослідити можливі варіанти відгуку потенційних споживачів. Для цього роблять кілька варіантів ОС і спрямовують на них різні сегменти аудиторії.

Для поповнення бази контактів

У багатьох сферах база контактів потенційних клієнтів – навіть більша цінність, ніж фактичні продажі. Односторінкові сайти чудово підходять для збирання електронних адрес або телефонів «теплих» користувачів,  тобто тих, що якимось чином зацікавилися продуктом або компанією.

Для представлення особи чи бізнесу

У багатьох випадках такі сайти успішно виконують функції інтернет-візиток, представляючи підприємця, незалежного професіонала, фрилансера, компанію.

Можна перелічувати десятки прикладів застосування ОС, що доводить: це дуже потужний інструмент у вмілих руках.

Які бувають односторінкові сайти

Залежно від призначення їх можна розділити на кілька груп, серед яких основні:

Продажник

З назви зрозуміло, що використовується для продажу одного товару чи послуги або невеликої номенклатури однотипних товарів (послуг).

Рекламний ОС

Для ознайомлення з брендом або просування нового продукту створюють рекламні односторінкові сайти.

Візитка

Інтернет-представництво, покликане надати стислу інформацію про особу, установу, компанію.

Основні особливості односторінкових сайтів

Здебільшого – не завжди, але найчастіше – ОС призначений для інформування про один продукт. І в такому форматі він діє найефективніше, бо клієнт іде тим шляхом, яким його веде маркетолог. Він не має змоги перескочити на статтю в блозі чи якийсь інший допис, адже йому не дають шансу на це. Є одна сторінка й відвідувач іде нею згори донизу.

Такі сайти недорогі, їх можна швидко виготовити й запустити, легко змінювати за потреби окремі елементи чи блоки.

Односторінкові сайти – складні для пошукового просування. Вони мають небагато інформації, тож пошуковим системам практично немає за що зачепитися, «поживитися». Хіба що такий сайт матиме унікальну інформацію, якої не матиме більше ніхто – тоді навіть одна сторінка може вискочити в топ за кількома низькочастотними запитами.

Але головне в таких сайтах – правильна побудова, з розумінням психології потенційного клієнта, цікава пропозиція і добре написаний текст, що підведе гостя до потрібної дії.

Односторінкові сайти: приклади

Наша студія теж має односторінковий сайт, який ми показуємо як приклад того, що можна розмістити на ньому і який вигляд це матиме. Також ми робили односторінкові сайти для фрилансерівперекладачів, бухгалтерів, копірайтерів. Нижче ви можете побачити, що варіанти дизайну можуть бути різні – усе залежить тільки від цільової аудиторії, завдання сайту і побажань замовника.

Поділіться з другом:
© ВМБ: створення сайтів, 2013–2021