Кількість сайтів українською мовою різко зросла

У мережі інтернет зростає кількість сайтів, основною мовою яких є українська.

Про це свідчать поточні дані W3Techs порівняно з даними попередніх досліджень.

Використання української мови

Станом на листопад 2021 року серед 10 мільйонів найпопулярніших вебресурсів українськомовних — 0,6%, що висуває українську мову на 15-ту позицію серед мов сайтів.

Українська мова посідає 15 місце в інтернеті
Використання мов на 10 млн найпопулярніших сайтів у світі

При цьому українська як мова сайтів тепер стала другою серед слов’янських, обійшовши навіть польську, хоча ще кілька років тому польська значно випереджала українську.

Що змінилося?

Якщо порівняти це з попередніми дослідженнями, то бачимо, що використання української мови різко зросло, бо ще 2016 року кількість сайтів з українською мовою в аналогічній вибірці становила всього 0,1% (за даними того ж W3Techs).

Кількість сайтів слов’янськими мовами в 2016 році

У 2018 році частка українськомовних сайтів зросла до 0,2% відсотка, свідчить дослідження Порталу мовної політики з посиланням знову ж на W3Techs. А вже за три роки цей показник зріс утричі — до 0,6%.

Які причини?

На нашу думку, це пов’язано з ухваленням і поступовим набуттям чинності Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що визначає обов’язки власників сайтів мати основну версію сайту українською мовою, при цьому не меншого обсягу, ніж інші версії.

Оскільки ще не всі положення Закону введено в дію, передбачаємо, що статистика використання української мови ще зросте на кілька десятих відсотка, можливо, навіть до 1%. На нашу думку, це однозначно позитивний вплив згаданого Закону на інтернет-сферу в Україні.

Тут треба наголосити, що до мови сайту не належить мова коментарів та іншого контенту, створеного користувачами, скажімо, в соціальних мережах. Якби враховувався весь обсяг текстового вмісту, показники були б зовсім іншими. Так, найбільше в інтернеті використовується англійська мова, про що свідчать дані Statista (найсвіжіше дослідження — за 2020 рік), далі з незначним відставанням іде китайська. А от сайтів китайською серед 10 млн найпопулярніших — усього 1,3%, що непропорційно мало.

Найпоширеніші мови серед користувачів інтернету

Ми всіляко підтримуємо поширення української мови в інтернеті, тому для замовників, які хочуть створити сайт українською мовою, пропонуємо спеціальну знижку 10%. А про всі знижки можна дізнатися тут.

Напишіть нам і дізнайтеся, яку спеціальну пропозицію ми маємо особисто для вас:

    * Надсилаючи повідомлення, я даю згоду на отримання інформаційної розсилки від веб-студії "ВМБ" (не частіше 1 разу на місяць).

    Поділіться з другом:
    © ВМБ: створення сайтів, 2013–2021