Ще з початку минулого десятиліття, коли у нашій країні почався розвиток інтернету, з’явилися міфи, що створювати сайти для заробітку – це золоте дно.
Численні «проповідники» розказували казки, нібито можна створити сайт, — будь-який, хоч кривий, — накрасти на нього чужих статей і фоток, і заробляти на ньому якщо не мільйони, то десятки тисяч доларів – легко.
Звідки пішла думка, ніби можна заробити на сайтах
До нас це докотилося з Заходу, де кінець 1990-х років назвали епохою «доткомів» – коли щодня реєструвалися десятки тисяч комерційних сайтів. Закінчилося це все крахом у березні 2000-го. Але дехто зумів заробити в інтернеті величезні гроші й залишитися у бізнесі. Через кілька років легенди про «інтернет-клондайк» з’явилися у нас.
Інтернет – справді клондайк і ельдорадо. Але є проблемка: щоб заробляти на своєму сайті, треба над ним працювати.
Скажімо, людина створила сайт-блог (фактично мережевий щоденник) на певну тематику, яка їй дуже близька й цікава. Тривалий час вона пише туди статті, готує ілюстративні матеріали, збирає віддану аудиторію, і через певний час блог стає достатньо популярний і привертає увагу рекламодавців. Автор блогу починає заробляти, розміщуючи на своєму персональному сайті рекламу.
Але ж до цього він досить довго старанно працював! Рекламодавці ж не впали на нього з неба, ніхто не прийшов до нього з грошима, коли його сайт читало п’ятеро друзів.
Знадобилися місяці ретельної праці, написання цікавих і корисних матеріалів, просування у пошукових системах, вибудовування взаємин з читачами, фактично – завоювання світу у своїй сфері.
Топ-10 причин замовити персональний сайт
Тож про створення сайтів для заробітку можна сказати, що – на біду мрійників – див не буває. Створивши абиякий сайт і наповнивши його краденими матеріалами, заробити не вдасться. Але – на щастя мрійників – дива бувають. Створивши якісний сайт і наповнивши його унікальними авторськими матеріалами, заробити вдасться.
Сайти для заробітку: як можна заробляти
Бізнес-моделей монетизації популярних сайтів чимало, від простих до вельми хитромудрих. До них належать:
Показ на своєму сайті контекстної реклами
Той-таки Google пропонує власникам сайтів різноманітні форми розміщення рекламних оголошень, які він сам же й підбирає за складними алгоритмами, визначаючи інтереси кожного конкретного відвідувача сайту. Маючи сайт з хорошим пошуковим трафіком, на показі релевантних об’яв можна непогано заробляти.
Розміщення банерів, тизерів тощо
Це теж підвид рекламної діяльності, тільки у цьому разі на сайті для заробітку розміщують не автоматичні об’яви, а конкретні надані рекламодавцем чи спеціально для цієї кампанії створені матеріали.
Розміщення прес-релізів, піар-статей, нативної реклами
Пряма реклама, до якої належать банери й рекламні об’яви, не завжди подобається аудиторії. Тому автори часто вдаються до інших форматів, наприклад, піар-статей чи нативної реклами, коли в своїх публікаціях ненав’язливо, зазвичай ґрунтуючись на власному досвіді, рекомендують якісь товари, послуги, компанії.
Партнерські програми
Це теж дуже популярний спосіб заробітку з широким спектром підвидів. Сюди відносять і розміщення реферальних посилань, і переадресацію потенційних замовників на сайт партнера, і продаж на своєму сайті товарів партнера, і багато інших способів колаборації.
Продаж посилань
Зараз цей вид заробітку не дуже поширений, а ще років десять тому дуже багато блогів і навіть великих інформаційних сайтів брали гроші за розміщення на своїх сторінках посилань на інші ресурси.
Продаж самого сайту
Зрештою, якісний добре «розкручений» (тобто популярний зі значним трафіком) вебсайт можна вигідно продати. Бували випадки, коли автори продавали свої блоги за десятки й навіть сотні тисяч доларів.
І це далеко не всі способи монетизувати свій сайт. Головне завдання – створити сайт, який буде подобатися людям, буде цікавий і корисний. За цієї умови знайти спосіб заробити на своєму сайті – не проблема.
Напишіть нам для безплатної консультації щодо вибору типу та створення сайту: